Տվյալներ տեսակների բազմազանության մասին
Հազվագյուտ և վտանգված տեսակների վերաբերյալ տվյալներ հասանելի են՝ սկսած թվային քարտեզ՝ ՀՀ Կարմիր գրքում գրանցված բույսերի և կենդանիների տեսակների կետերովՀավելվածը մշակվել է Շրջակա միջավայրի նախարարության և GIZ-ի (Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերություն) միջև համագործակցության շրջանակներում: Այս տվյալները կարող են օգտակար լինել Հայաստանի էկոհամակարգի վիճակի կենսաբազմազանության ցուցանիշների գնահատման համար: Ստորև բերված նկարում ներկայացված է հավելվածի մի հատված:
Տեսակների բազմազանության նկարագրությունը տրամադրված է Կենսաբազմազանության ինտեգրված կառավարման, Հարավային Կովկասի IBiS և GIZ (Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit GIZ) ծրագրի կողմից
– IBIS-ի դասերը, որոնք քաղվել են 2015-2019 թվականներին
– Կենսաբազմազանությունը գյուղական և քաղաքային տարածքներում
– Կենսաբազմազանության մոնիթորինգ. Արսեն Գասպարյան։ GIZ։ 2017
– Այլ զեկույցներ և տեղեկատվական թերթիկներ Հայաստանի էկոհամակարգերի և կենսաբազմազանության մասին՝ անգլերեն և հայերեն լեզուներով

Data on species diversity
Data on rare and endangered species are available from the digital map with points of plant and animal species registered in the Red Book of the Republic of Armenia. The app was developed within the framework of the cooperation between the Ministry of Environment and GIZ (Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit) in Armenia. This data can be useful for assessing biodiversity indicators of ECOSYSTEM CONDITION of Armenia. The figure below shows the fragment of the app.
Description of species diversity provided by The Integrated Biodiversity Management, South Caucasus programme IBiS and GIZ (Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit GIZ
– IBIS Lesson learned 2015-2019
– Biodiversity in rural and urban areas
– Biodiversity monitoring. Arsen Gasparyan. GIZ. 2017
– Other reports and fact sheets about Armenian ecosystems and biodiversity both in English and Armenian